Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Dušan Majer: 5 momentů Space X v roce 2021

10. 12. 2021 @ 17:00 - 19:00

Zdarma

Firma SpaceX ani v roce 2021 nezahálela. Dokonce už teď můžeme říct, že pro ni byl tento rok z hlediska počtu startů tím nejaktivnějším v celé její historii. V tom množství zajímavých momentů se pokusíme najít pět nejdůležitějších či nejzajímavějších, které si zaslouží být nejvíce připomínány. řeč tak bude například o výběru upravené Starship jakožto lunárního landeru pro program Artemis, nebo o historicky první čistě amatérské výpravě Inspiration4.

Dušan Majer (* 1987) vystudoval gymnázium AD FONTES a po maturitě nastoupil do regionální televize, ve které pracoval několik let jako redaktor. Ve volném čase se věnoval kosmonautice. Postupně zjistil, že ho baví si o ní nejen číst, ale že je mnohem zajímavější získané informace předávat dál. Na podzim roku 2009 se proto odhodlal ke dvěma malým krokům pro lidstvo, ale velkým pro něj – na internetu zveřejnil své první video o kosmonautice a založil diskusní fórum věnující se tomuto oboru. Během dvou let se původně nesmělý audiovizuální příspěvek proměnil v pravidelnou tvorbu, kterou zastřešil pořad Dobývání vesmíru a kterou v posledních třech ročnících soutěže SCIAP ocenila AV ČR hned pěti oceněními. Od roku 2012 je navíc šéfredaktorem blogu kosmonautix.cz, který se zaměřuje na zpravodajství z kosmonautiky. Na MALL.TV vytváří pořady Vesmírné zprávy, Vesmírná technika a Vesmírné starty.

Zakládající člen podcastu, člen Guerrilla Skepticism on Wikipedia, otec jednoho nového člověka, televizní postprodukce povoláním. A k tomu ho platí i BigPharma a Soros.

Podrobnosti

Datum:
10. 12. 2021
Čas:
17:00 - 19:00
Cena:
Zdarma
Štítky Akce:
, , , , ,
Webová stránka:
https://www.youtube.com/watch?v=j8z9jIQ1niw

Pořadatel

Pátečníci
View Pořadatel Website

© 2022

Šablonu vytvořil Anders NorenNahoru ↑