Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Eva Kundtová Klocová: Náboženské rituály a praktiky jako komunikační platforma lidské sociality

3. 12. 2021 @ 19:00 - 21:00

Zdarma

Evoluční teorie zabývající se náboženstvím tvrdí, že náboženství pomáhá stabilizaci spolupráce ve skupinách přesahujících rodinné vazby, ochotu dělit se o zdroje s neznámými osobami sdílejícími stejné náboženské představy nebo jinak se projevujícími jako členové stejné náboženské skupiny. Na konkrétních výzkumech náboženských rituálů a praktik budu ilustrovat to, jak náboženství navazuje na mechanismy vyvinuté pro sociální život, skupinovou soudržnost, vnitroskupinovou spolupráci a důvěru.

Eva Kundtová Klocová vystudovala religionistiku na Masarykově univerzitě. V roce 2018 získala titul Ph.D. za dizertační práci věnující se komunikační roli těla v náboženských rituálech. Ve své práci se zaměřuje jak na teoretické přístupy k tématu tělesnosti v náboženském rituálu, tak na empirické výzkumné přístupy zaměřené na specifické rituální tělesné praktiky.

Od roku 2015 má na starosti vedení infrastrukturního pracoviště HUME Lab na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, kde se podílí na podpoře a koordinaci výzkumných projektů v humanitních a sociálních vědách.

Zakládající člen podcastu, člen Guerrilla Skepticism on Wikipedia, otec jednoho nového člověka, televizní postprodukce povoláním. A k tomu ho platí i BigPharma a Soros.

Podrobnosti

Datum:
3. 12. 2021
Čas:
19:00 - 21:00
Cena:
Zdarma
Štítky Akce:
, , , , , , ,
Webová stránka:
https://www.youtube.com/watch?v=td3cYVMEQp0

Pořadatel

Pátečníci
View Pořadatel Website

© 2023

Šablonu vytvořil Anders NorenNahoru ↑