Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Global Big Day 2021

8. 5. 2021

Zdarma

Jak nás informuje český ornitologický Klub300, 8. května proběhne další ročník akce Global Big Day, pořádaný Cornellovou univerzitou prostřednictvím jejich aplikace a webu eBird. Cílem této akce je zaznamenat co nejvíce druhů ptáků během jednoho kalendářního dne. Můžete pozorovat celých 24 hodin, ale i několik minut se počítá.

V loňském roce se podařilo pozorovat během 24 hodin na území České republiky 210 druhů a odeslat 350 kompletních seznamů. Zároveň padl dosavadní rekord v počtu pozorovaných druhů jednou výpravou a to 161 druhů. Česká republika se umístila světově na 39. místě a 5. místě v rámci Evropy. Dohromady se na celém světě účastnilo více než 50 000 lidí ze 175 zemí světa, kteří odeslali do databáze přes 120 000 seznamů, které obsahovaly záznamy o výskytu 6538 druhů ptáků. Všechna pozorování odeslaná do databáze slouží například k animaci ročního výskytu druhů: https://ebird.org/science/status-and-trends/wlwwar.

Forma pozorování je čistě na vás – můžete se přesouvat autem, na kole či pěšky. Zajímavou možností je i tzv. „big sit„, kdy pozorujete ptáky z jediného místa bez jakýchkoliv přesunů. Je až překvapivé, kolik druhů se dá zaznamenat i tímto způsobem.

Zakládající člen podcastu, člen Guerrilla Skepticism on Wikipedia, otec jednoho nového člověka, televizní postprodukce povoláním. A k tomu ho platí i BigPharma a Soros.

Podrobnosti

Datum:
8. 5. 2021
Cena:
Zdarma
Štítky Akce:
, ,
Webová stránka:
https://ebird.org/globalbigday

Místo konání

Kdekoli

Pořadatel

Cornell Lab of Ornithology
Email
cornellbirds@cornell.edu
View Pořadatel Website

© 2023

Šablonu vytvořil Anders NorenNahoru ↑