Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Pochod proti sexualizovanému a domácímu násilí

4. 6. 2021 @ 17:30 - 18:30

Kdo jsme? Co chceme? A kam se půjde?

Kdo jsme:
Znásilnění patří pro jeho oběti spolu s pokusem vraždy k nejvíce zraňujícím trestným činům. I přesto je u nás jedno ze dvou znásilnění potrestáno podmínkou. Soudy jsou klíčové pro ochranu obětí sexualizovaného a domácího násilí. V Bez trestu proto usilujeme o transparentnější a důvěryhodnější justici a adekvátní trestání pachatelů těchto trestných činů.

Co chceme a proč:
Věříme v sílu veřejnosti. Ta česká má ale v současnosti velmi omezený přístup k informacím.
Proto usilujeme o vytvoření veřejně přístupné databáze všech trestních rozsudků, o povinné vzdělávání soudců a státních zástupců v kontextu sexualizovaného a domácího násilí, a hlavně o změnu ve vnímání těchto trestných činů ze strany široké společnosti. Začínáme právě tímto pochodem a budeme rádi, když se nás sejde co nejvíc.

Jaký je harmonogram pochodu:
Na Mezinárodní den dětí, které se staly obětí agrese (4.6.2021) se sejdeme v 17:30 na Palackého náměstí, kde si řekneme několik úvodních slov. Dále budeme pokračovat pochodem přes Náplavku až k Ministerstvu spravedlnosti. Celá událost bude trvat kolem 40ti minut a bude mít naprosto klidný a tichý ráz, který má o to více upozornit na celospolečenské přehlížení problematiky sexualizovaného a domácího násilí.

Pomůžete nám? Přidáte se i vy?

Více informací o nás a našich cílech naleznete zde: www.beztrestu.cz

Zakládající člen podcastu, člen Guerrilla Skepticism on Wikipedia, otec jednoho nového člověka, televizní postprodukce povoláním. A k tomu ho platí i BigPharma a Soros.

Podrobnosti

Datum:
4. 6. 2021
Čas:
17:30 - 18:30
Štítky Akce:
, , , ,
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/907458103169753

Pořadatel

Bez Trestu
Email
info@beztrestu.cz
View Pořadatel Website

Místo konání

Palackého náměstí
Palackého náměstí
Praha 2, Praha Česká republika
+ Google Mapa

© 2023

Šablonu vytvořil Anders NorenNahoru ↑