Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Vladimír Kusbach: Skládání střípků z variského orogenu – Náměšťský granulitový masiv

30. 11. 2021 @ 17:00 - 19:00

Zdarma

Geologie je často velmi zábavná detektivní hra. Nad dávnými událostmi se přehnala moře času a očitých svědků je pomálu. Pro zjištění stavů minulých vstupuje na scénu hrdina – geolog – vybaven nejenom kladívkem a kompasem, ale i elektronovým mikroskopem nebo hmotovým spektroskopem. Přednáška by měla ukázat současnou multidisciplinaritu geologie a v hrubých rysech seznámit posluchače s aktuálním poznáním vývoje variského orogenu na konci prvohor na území České Republiky.

Vladimír Kolář Kusbach (*1981) působí od roku 2011 jako vědecký pracovník na Oddělení geodynamiky, kde se věnuje především deformaci a reologickému chování horninových komplexů spodní kontinentální kůry a deformaci hornin obecně. Magisterské (2002-2007) studium absolvoval na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, doktorské (2007-2011) pak kombinovaně opět na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a na Université de Strasbourg – Ecole et Observatoire des Sciences de la Terre. Zaměřuje se na mikrostrukturní studie, které jsou důležitým nástrojem pro dešifrování reologie hornih a procesů segregace taveniny.

Hlavními tématy výzkumu jsou zejména: a) strukturní studie orogenních pásů, b) interakce kůry a pláště a tektonické procesy ve velkém měřítku, c) mikrostruktury, textury, deformační mechanismy a reologie deformovaných hornin.

Zakládající člen podcastu, člen Guerrilla Skepticism on Wikipedia, otec jednoho nového člověka, televizní postprodukce povoláním. A k tomu ho platí i BigPharma a Soros.

Podrobnosti

Datum:
30. 11. 2021
Čas:
17:00 - 19:00
Cena:
Zdarma
Štítky Akce:
, , , ,
Webová stránka:
https://www.youtube.com/watch?v=7_g-5f-rLo0

Pořadatel

Pátečníci
View Pořadatel Website

© 2022

Šablonu vytvořil Anders NorenNahoru ↑